יום ראשון, 31 ביולי 2011

מתי כבר נגיע (לניו יורק..) דרדסבא?? - הדרדסים בתלת מימד, סרט חדש

שלשום יצא כאן (בניו יורק) הסרט החדש והמדובר הדרדסים בלת - מימד, שכבר שנה מדברים עליו.
מי לא זוכר את סדרת הילדות הנוסטלגית דרדסים - מתי כבר נגיע דרדסבא?? היצורים הכחולים בחיתולים וכובע לבן שהיינו פוגשים כל בוקר לפני ההסעה לביצ'פר, ואחר כך אחר הצהריים שוב בערוץ אחד - הערוץ היחידי שהיה אז...
קונדסון שהיה תמיד עושה בלאגן, דרדס מוח החכם, וכמובן דרדסית, הדרדסית היחידה בין כל הדרדסים - בת יחידה בין גברים.. (קראתי בסאבווי לפני שבוע באחד המקומונים פה טור ביקורת על הסרט שדיבר על הצד הסקסיסטי של דרדסים - מה פתאום דמות נשית אחת בכפר אחד שכולו גברים, כאילו, דרדסים.., מונהגים על ידי סבא זקנצ'יק - רק בן חמש מאות ומשהו שנים..)

אז עכשיו הם חוזרים, ובגדול, ובתלת מימד. כשהפעם הדרדסים נוחתים בניו יורק , ועושים שמייח.
העלילה מתחילה כמובן הרחק הרחק בכפר קטן ונחמד, הרחק מכל מקום, במעבה היער, שבו שוכנים יצורים קטנים כחולים ועליזים - הדרדסים. עד שיום אחד גרגמל והחתול שלו - חתחתול המפורסם -  מצליחים - בגלל קונדסון שעוד פעם לא הקשיב לדרדסבא.. - לגלות את מיקום הכפר, ופורצים לתוכו במטרה לתפוס את כל הדרדסים. תוך כדי שהדרדסים המבוהלים בורחים לכל עבר נפתח שער בין גלאקטי בין הכפר הסודי שלהם לעולם האמיתי וכך מוצאים עצמם לפתע דרדסבא , דרדסית, קונדסון, ועוד שני דרדסים בניו יורק סיטי, באמצע הסנטרל פארק. אחריהם כמובן נוחתים גם גרגמל וכמובן חתחתול - החתול המעצבן שלו. ומכאן העלילה מתחילה.

בזמן שהדרדסים נוחתים בניו יורק מתקיים בקרבת מקום אירוע שיווקי של תאגיד קוסמטיקה ענק, כשבמקרה (או שלא..) קונדסון מוצא את עצמו בתוך ארגז מסמכים של סמנכ'ל השיווק החדש. כמובן שהדרדסים ממהרים בעקבותיו כדי לחלץ אותו, וכך מוצאים את עצמם בבית של סמנכ'ל השיווק החדש שלא יודע מאיפה נחתו עליו היצורים הכחולים והמעצבנים..

כאן כבר מתחילה החגיגה, כשגרגמל לא מרפה וממשיך במרדף האובססיבי אחרי הדרדסים הכל כך שנואים עליו - אפילו בניו יורק סיטי..! הדרדסים (וגם גרגמל) מתפעלים כמובן מהעיר הגדולה (ומי לא...) , כשאחד הקטעים המצחיקים זה המרדף של גרגמל וחתלתול אחרי הדרדסים בתוך חנות הצעצועים המפורסמת בשדרה החמישית (ורחוב 59) - F.A.O שוורץ (איך זה שהם לא ברחו לחנות השכנה והמפורסמת לא פחות - החנות של אפל..?) .

בכלל, הסרט מתנהל באתרים המפורסמים של ניו יורק - הסנטרל פארק, כיכר טיימס, צ'יינה טאון, כולל כמובן ביקור של הדרדסים בתחתית. ניו - יורק מצטלמת בסרט נהדר, כשהעלילה עצמה זורמת ומשעשעת. ת'כלס, העלילה בסרט היא רק תירוץ, אבל התוצאה הסופית משעשעת ובהחלט מצדיקה את הכרטיס. גם מבוגרים יהנו.

הדרדסים בתלת מימד. משבוע הבא בקולנוע.


3 תגובות:

זה בכלל סרט למבוגרים בעיני!

תיקון קטן: הדרדס שעושה צרות הוא לא קונדסון אלא ביש גדא!
חוץ מזה כל מילה בסלע! בהחלט מהנה.

אומנם ראינו בבית ולא בתלת מימד,
אבל בהחלט סרט מאוד חמוד וגם אני הצלחתי להנות.
לשם שינוי הילד מדבר על משהו אחר מלבד יובל המבולבל.

הוסף רשומת תגובה

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More