יום חמישי, 11 באפריל 2013

מי מפחד מאינטרנט? או, כך תיבנו נוכחות נכונה בגוגל. מדריך


המדריך הבא מיועד בעיקר לפרנואידים, אך לא רק. כן, נכון לשנת 2012 עדיין קיימים אנשים שמפחדים
מגוגל, ויעשו הכל כדי שלא יהיה ניתן למצוא אותם חלילה במנוע החיפוש. וזו טעות כמובן. 
ראשית, כי כיום כבר ממש לא פשוט לברוח מגוגל. כלומר, לעיתים בעל כרחכם תופיעו בגוגל. ועדיין, גם למי שמתאמץ למזער את הנוכחות ברשת, ולא פותח פייסבוק, ולא מעלה תמונות, ועושה הכל כדי שלא ימצאו אותו - לדעתי זו עדיין טעות. כלומר, כל עוד אין לכם מה להסתיר. ומדוע זו טעות? משום שכיום כמעט בכל מקום שתפנו - דבר ראשון "יגגלו" אתכם. 
אם זה מקום עבודה חדש למשל. כיום כמעט כל מעסיק פוטנציאלי יחפש עליכם בגוגל. בעיקר בתעשיות עתירות הידע, שם עובדים עם האינטרנט כל היום. או כמובן, בתחום ההכרויות. כיום, כאשר באים להכיר מישהו / י - קודם כל הוא "יפייסבק" אתכם, ומייד גם "יגגל" אותכם / ן. לכן, עדיף נוכחות נכונה ואיכותית, מאשר כלום. מה גם שאם אתם לא נמצאים שם, כלומר בגוגל - אולי יש לכם משהו להסתיר?

בקיצור, נראה שהיתרונות בלהיות בגוגל, אך בצורה נכונה - עולים על החסרונות. נראה שכיום כבר לא כדאי ולא ומשלם להסתתר מגוגל…

אז ת'כלס, איך בונים נוכחות נכונה בגוגל?

פרופיל בלינקדאין:
נקודת ההתחלה לדעתי צריכה להיות פרופיל עדכני ונכון בלינקדאין. לינקדאין היא רשת חברתית מקצועית. בדומה לפייסבוק היא רשת חברתית. בשונה מפייסבוק, כאן אין אלבומי תמונות וסטטוסים מטופשים, אלא יש תמונת פרופיל אחת, וכאן הקשרים הם יותר קשרים עסקיים מאשר חברותיים. בפרופיל שלכם אתם מוזמנים להזין את הקריירה המקצועית שלכם /ן. היכן עבדתם לאורך השנים, המלצות מקולגות, וכו'. בנוסף, אתם יכולים להוסיף בפרופיל רשימת כישורים מקצועיים. הקפידו על תמונת פרופיל מכובדת, עם תאורה נכונה, עדכנית, חיוך קל לא יזיק. 

:About.me
 אתר שמאפשר לכם ליצור את הכרטיס ביקור שלכם ברשת. גם כאן - הרעיון הבסיסי הוא תמונה, קישורים לאתרים שלכם, או מאמרים שכתבתם, וכו'. גם כאן הקו המנחה הוא מינימלסיטיות, לא לספק מידע מיותר, רק מה שאתם רוצים 

אתרי מומחים ואתרי שאלות ותשובות:
ישנם אתרים רבים בהם הגולשים שואלים שאלות ויש מומחים שעונים להם או שהגולשים עצמם עונים ביחד עם המומחים. בארץ אחד האתרים הנפוצים הוא סטיפס:
http:www.stips.co.il

בעולם יש את Answers.com (שהתחיל אגב כסטארט אפ ישראלי, אך נמכר לחברה אמריקאית), Yahoo Answers ו - Ask.com וישנם עוד, אך אלו נפוצים. אפשר לפתוח חשבון מומחה באחד האתרים הללו ולהתחיל להשיב לגולשים בתחום ההתמחות שלכם. גם כאן, הכלל המנחה: דיפלומטיה. תענו בדיפלומטיות, בקצרה, ובאופן רציני. נכון, לעיתים יש גולשים שאשכרה דורשים איזה תשובה מסתלבטת וצינית - אבל תחזרו לראש הפוסט - גוגל זוכר הכל! אתם כאן לא באמת כדי לענות, אלא כדי ליצור לעצמיכם תדמית רצינית ומקצועית. אתם כאן כדי שמי שיגגל אותכם יראה שאתם אנשים רציניים ומקצוענים בתחום שלכם. 
הרעיון הוא שאיך שלא ושאיפה שיגגלו אותכם ימצאו פרופיל מהוקצע ורציני. שאר הכללים כתמונה מחמיאה, עדיף תמונה פרופיל מקצועית, פנים ולא גוף - תקפים. עדיף גם להשתמש באותה תמונה בכל האתרים, כך תיצרו אחידות וזה ישדר מקצוענות. 

אתרי מאמרים:
תכתבו מאמרים. ישנם אתרים 
שידוכים - יחפשו
תמונה טובה

אתרי מאמרים: articles, readers
בלוג
פורומים.

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More