יום שישי, 9 במרץ 2012

הנה שני טיפים שישדרגו לכם את השימוש ברשת - את hotmail אתם מכירים?אם אני לא טועה וזוכר נכון, אז Hotmail.co.il היה אחד המיילים הראשונים שלי. או Yahoo , אבל מה זה משנה. בכל מקרה, כמעט כל מי שהשתמש באינטרנט - כלומר בתיבת מייל לפני כעשר שנים (בערך..) ודאי זוכר את הוטמייל שהיה מחלוצי תיבות המייל החינמיים ברשת. מאז מים רבים עברו בירקון, וביטים רבים זרמו בנהר המידע במרשתת (אינטרנט בעברית) והתווספו חלופות רבות ואפשרויות נוספות - ג'ימייל למשל, יאהו מייל הוותיק (והמצויין) שעדיין איתנו כשכיום כמעט בכל אתר שמכבד את עצמו ניתן לפתוח תיבת מייל. בתחרות הגוברת והולכת גם הוטמייל הוותיק שנרכש מאז על ידי מייקרוסופט ממשיך לחדש ולהתחדש אך נראה שרבים לא מודעים ליתרונות הרבים ולפונקציות הרבות שנוספו לתיבת המייל הוותיקה. אז הנה שני טיפים שאולי ידעתם (ואולי לא..) שקיימים בהוטמייל שאני בטוח שיהיו לעזר רב כמעט לכל אחד.

אופיס און ליין חינם כן כן!! בדיוק מה שאתם שומעים - סליחה, קוראים..
כבר תקופה ארוכה שמייקרוסופט מאפשרת שימוש חינם! ביישומי אופיס על הרשת. כל בעלי חשבון הוטמייל יכולים לכתוב מסמכי וורד, להכין מצגות בפאואר פויינט , או להכין גיליון נתונים באקסל - והכל און ליין, והכל בחינם על שירותי הענן של מייקרוסופט. חוקי, חינם, אופיס - בגרסא החדשה ביותר, ואפילו ניתן לגשת - לערוך, לקרוא ולהציג את המסמכים מכל מחשב בעולם שמחובר לרשת.

כיצד מתחילים? פשוט מאוד: אם יש לכם כבר חשבון בהוטמייל כל שעליכם לעשות הוא להכנס לתיבת המייל שלכם, ואז בתפריט העליון תראו קישור ל - Sky Drive (ממש כמו בתמונה). לחיצה על הקישור תפתח תפריט שיאפשר לכם ליצור קובץ חדש על פי בחירתכם - וורד, אקסל, פאוור פוינט.
פשוט.

אכסון חינם עד 25 גי'גה בייט!
כן, נראה שמייקרוסופט החליטו לפנק ובניגוד לשאר שירותי הענן הקיימים ברשת שמציעים בערך עד 4-5 ג'יגה בחינם, עם הגבלה על גודל הקבצים המועלים (מעבר לכך זה כבר בתשלום) במייקרוסופט החליטו לפנק ומאפשרים להעלות קבצים כמעט בכל גודל עד נפח של 25 ג'יגה! חינם. זה אגב, גם מתבצע מאותו תפריט. כאשר נמצאים כבר ב - Sky Drive תוכלו לראות בתפריט שמתחת לתפריט העליון את הקישורים: Add Files - דהיינו הוספת קובץ חדש, או New Folder - יצירת תיקייה חדשה, על מנת לסדר את הקבצים. זהו. פשוט מעלים ומוסיפים קבצים, מסדרים אותם בתיקיות - והרי לכם שירות רשת חדש שאולי טרם הכרתם. ואולי כן - וסתם נהנתם לקרוא אותי. או שלא. Whatever. על כל פנים, אני מקווה שהרשומה הזו תהיה לכם לעזר.  ואם היא עזרה לכם - הפיצו אותה לחבריכם.

אוי שכחתי - אז ת'כלס, איך מתחילים? שוב, למי שיש כבר חשבון ב - Hotmail פשוט עושה Log in עם השם משתמש והססמא הרגילים ולוחץ על ה - Sky Drive (כמו בתמונה) , ולמי שאין עדיין חשבון - פשוט נכנס להוטמייל ופותח חשבון..
  

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More