יום רביעי, 10 בפברואר 2010

ברוכים הבאים לאירוע הרווקים הגדול והלוהט בעולם היהודי - חוויות מכנסקי 2010


האמת היא שכבר שמעתי על זה לפני כשנה - אחת לשנה יוצאים כ - 120 +- חברה דתיים מכל העולם - החל מדרום - אפריקה, ניו - יורק, לונדון, שווייץ, צרפת, בלגיה, אוסטרליה, וכמובן מישראל - לשבוע סקי באחד מאתרי הסקי באירופה.

כמובן שיש מלון ואוכל כשר, תפילות, שיעורים, וכו' - אבל , ובעיקר, הרבה, הרבה אווירה.

היוזמה התחילה לפני כאחת עשרה שנים ע"י אילן רוט שהיה שליח בני - עקיבא באירופה ושם לב שהחברה יוצאים כל שנה לסקי, ולא ממש מקפידים על אוכל כשר וכו' - ולכן החליט לארגן סקי כשר לחברה הדתיים באופן מאורגן. בנוסף, בתור שליח של בני - עקיבא הייתה מטרה נוספת והיא שהחברה מחו"ל יכירו חברה צעירים בני גילם מהארץ, וכך כאשר יעשו עלייה יהיה להם בארץ כבר חברה, ולא ירגישו לבד.

האמת היא שזה עובד ממש טוב, החברה מחו"ל אחלה (נכון , הבריטים קצת חננות - אבל ממש חמודים..) , הניו - יורקריות חמודות בטירוף!!! (טוב, גם הבריטיות, אני אישית הייתי יותר בכיוון של האמריקאיות........) , ובאמת נוצרים קשרים בין החברה, סוג של קיבוץ גלויות אם תרצו........

אילן והילי אחיו נותנים את הנשמה במשך השבוע כדי שהכל יתקתק , ושיהיה מה שצריך - אחרי הכל לא פשוט לארגן את כל הלוגיסטיקה הזו , ועוד בחו"ל - תוסיפו את העובדה שמדובר בחברה דתיים - מה שמצריך אוכל כשר, ספר תורה, שבת, שיעורים וכו' - ואם לומר את האמת - הכל תקתק כמו שעון - ובאמת נראה שאילן והילי עושים שם עבודת קודש.

נחזור לסקי - אז כן, עושים גם סקי - סחבק כבר בסוף היום הראשון כבש את המסלול הירוק (ת'כלס הרבה יותר קשה מהכחול - צר כמו כביש חיפה תל אביב הישן - כך שכל "סלופ" וסלאלום על המסלול יכול להעיף אותך החוצה............ ) , ובימים הבאים כבר את כל הכחולים - שנה הבאה בע"ה עוד נכבוש את השחורים!!!

זהו , התמכרתי. מעתה כל שנה נראה לי שאני על המסלול.......

מומלץ לכולם/ן!!!

מה עוד?

המפגש עצמו מעניין וחוייתי. כאילו, 120 חברה מכל העולם, בליל של שפות (טוב, ליתר דיוק בליל של אנגלית ועברית....... , פה ושם קצת צרפתית ברקע..) , כביכול אין דבר משותף בין האנשים (פרט לכך שכולם רווקים וצעירים...) , אבל אתה מסתכל עליהם, וחושב - רק רגע - אנחנו אותו עם... , אותה אומה... , רק שלפני 60 שנה, כשהסבים והסבתות שלנו ושלהם עמדו בשערי השטייטעל - שלנו לקחו את האונייה לפלסטינה, ושלהם , אלה שקראנו להם החלושעס... לקחו את האונייה לאמריקה....

אז מי הצודק? מי המקורי? מי הנכון?

ללא ספק אנחנו. אנחנו הקבוצה הישראלית שאחרי יום אחד כבר מכירים את כולם (למרות שעד לפני שעתיים בקושי הכרנו אחד את השני...) , שיושבים בשולחן ומקשקשים בעברית. כן, אנחנו המקוריים. אנחנו האורגינל.

הם אומנם נראים ומתנהגים כמו אירופאים / אמריקאים / וכו' - אבל בסופו של יום הם לא קובעים מדיניות, ומנהלים את המדינות מהם באו. נכון שלרוב יש להם שם הרבה השפעה, וכו' - אבל כאן, בארץ הקטנה שלנו - אנחנו הריבון. אנחנו הקובעים. אנחנו צוחקים, רבים, מקשקשים, ועושים הכל בעברית - מה שמותיר לי פשוט לומר להם באופן פשוט: חברה, יאללה, בואו הביתה. מחכים לכם פה. מצפים לכם פה. בואו שבו עימנו. כאן הבית שלכם.

טוב, זה היה רגע קצר של הרהורים וציונות.......מה עוד?

האתר מדהים ! שלוש שעות באוטובוס מג'נבה - Les2Alpes, באלפים הצרפתיים. באמת מקום מדהים.

העיירת סקי מהממת.

בחוץ קרררררררררררר.....

המדריכי סקי היו ממש טובים.

בערבים כמובן שהיו פעילויות - ערב באולינג, קריוקי, שיעורים, החלקרח, וכו'.

שבת היתה ממש כיפית.

וכמובן החברה - אחלה חברה, אנשים טובים. בסוף גם הבריטים והאמריקאים הצטרפו אלינו לשולחן.......

השורה התחתונה היא שכל שנה יוצאים משם משהו כמו 4-5 זוגות בממוצע......

נתראה בכנסקי בשנה הבאה!!!

אגב, זו ממש לא פרסומת סמויה, אבל מי שרוצה פרטים:


ולקינוח, עוד תמונה מהאתר סקי.......4 תגובות:

באסה השנה לא היה לי זמן...
עשית לי חשק...
תעבור לסנובורד הרבה יותר כייף!!!
יש חברה נוספת שמארגנת סקי כשר ברמה גבוהה: http://www.idealtours.co.il

אחי, אידיאל הם אלו שמארגנים את הכנסקי..............

אפשר טלפון למי לפנות ואיך זה בדיוק הולך ?
גם למי שאין נסיון בסקי זה מדבר או שלא ?
אם אפשר לחזור אלי למייל
EYAL5051@walla.co.il

איפה תמונות מכנסקי 2011 ?

הוסף רשומת תגובה

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More