יום שלישי, 21 בפברואר 2012

זה מעניין? קחו נעץ ושימו על לוח המודעות - על השגעון החדש ברשת - Pinterest


טוב, אז אם עדיין לא שמעתם על השגעון החדש שמאיים להחליף את פייסבוק - טוב טוב, בואו לא נסחף, אני לא חושב שהאתר החדש גורם למארק נדודי שינה, אבל בהחלט מדובר בלהיט חדש שהולך וכובש את הרשת בסערה - אז כנראה שאתם לא מעודכנים...
אז ככה, הרעיון פשוט: מעין לוח מודעות ענק, או אם תרצו - wall פייסבוקי, כלומר - קיר ענק, שבו נועצים קישורים. Just Pin it. את הקיר מחלקים לפי נושאים שאתם בוחרים (ואם אתם מתעצלים לבחור אז האתר יציע לכם לבד קטגוריות ושמות) וזהו, מעכשיו מתחילים לנעוץ קישורים, תמונות וסרטוני וידאו שמצאתם ברשת, או סתם את הקישורים האהובים עליכם.
האתר המדובר הוא Pinterest.com

כמובן שגם כאן יש חברים, או ליתר דיוק כמו בטוויטר ובפלוס עוקבים ונעקבים - כלומר, גולשים שעוקבים אחרי הקיר שלכם, או גולשים שאתם עוקבים אחרי העדכונים - נעיצות שלהם. ניתן אגב, לעקוב רק אחרי לוחות שמעניינים אותכם אצל גולשים אחרים. כלומר, אתם לא חייבים לעקוב אחרי כל הלוח של גולש מסויים - אם נניח יש לו לוח אחד של מתכונים למרקים ביתיים ולוח אחד של אופנועים מגניבים, אז אתם יכולים לעקוב רק אחרי הלוח של האופנועים.
יש כמובן מעין "פיד" ראשי שבו רואים את הנעיצות והעדכונים האחרונים של כל החברים שאתם עוקבים אחריהם.
אז למה זה טוב? לא ממש ברור. למה זה להיט? בדיוק מאותה סיבה. אגב, קראתי שנפח הפעילות באתר כבר עקפה את גוגל פלוס. בנוסף, יש להם כבר יותר ממיליון משתמשים רשומים והמספרים בעלייה.

האתר אגב, התחיל ככה בשקט בשקט , בלי כתבות בטק קראנצ' והרבה רעש, ולאט לאט הלך וצבר תאוצה. האמת היא שבמבט ראשון בדף הבית נראה שרוב המשתמשים הן בכלל משתמשות - הרבה אופנה, שמלות ואוכל. ברם, כאשר נרשמים ומתחילים לעקוב אחרי האנשים הנכונים - יש מלא גאדג'טים , מכוניות ספורט ודברים מגניבים. אתם יכולים אגב, לעקוב אחרי - יש לי אחלה קישורים מגניבים כבר בלוח שלי. יותר נכון - בלוחות שלי - כשהקטגוריות הראשיות שמככבות אצלי כמובן, אתם מתארים לעצמיכם זה - גאגדג'טים, צילום, רכבים מגניבים, וקצת עטי יוקרה ושעונים.

אופס, נזכרתי - הנה שימוש יעיל לאתר שראיתי שלשום בכתבה שהכינו עליו לאחרונה בפוקס ניוז:  האתר יכול בקלות לשמש כסוג של מועדפים שימושי כך שתכלו לנעוץ בו את הקישורים והכתבות האהובות עליכם ולגשת אליהן בקלות. יופי, אז עכשיו האתר שימושי.
אגב, ההרשמה בינתיים היא רק עם הזמנה בלבד, אבל אם אתם ממש רוצים אחת - שלחו לי מייל ואני יזמין אותכם. את המייל שלי אתם יודעים איך למצוא (פייסבוק, באתר שלי, וכו').

יאללה תצטרפו בהמוניכם! לפני שגם הטרנד הזה יחלוף...


0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More